Phomollient - Styling Foam

*Erbjudandet gäller från 5 september till 07 september 2025 på produkter från sidan "Weekend Deal" på sephora.se och i Sephora Sverige-appen med koden WEEKEND vid köp för minst 1500 kr. När koden har angetts i varukorgen dras rabatten från originalpriset. Erbjudandet kan inte kombineras med andra rabattkampanjer.
-
Beskrivning
Aveda Phomollient Styling Foam är ett skum som lägger hår massor av volym. Denna stylingsfoam lämpar sig för tunt och fint hår och kan därför även användas för lockigt hår, för att skapa mer definition och att aktivera lockar. Den kontrollerar mugg behandlas eller permanentat hår, och ger en medium stadga.
Fördelar:
- Styling skum som tillför håret massor av volym.
- Lämplig för tunna och fina, därmed lockigt hår.
- Skapar definition och aktiverar lockigt hår.
- Minimerar mugg behandlas och permanentat hår.
- Medium stadga.
- Certifierad honung, kardborre och marshmallow rot som bidrar till att ge håret en viktlös volym.För att upptäcka våra Clean at Sephora och Planet aware at Sephora-policyer, klicka på här
Produktkod: 251552
EU-ansvarig kontakt :
Tillverkarkontakt :
- Användning
- Ingredienser
Vår mission på Aveda är att ta hand om världen vi lever i, alltifrån produkterna vi tillverkar till sättet som vi ger tillbaka till samhället. På Aveda, strävar vi efter att visa vägen som föregångare inom miljöhänsyn och ansvar för vår omvärld. Inte bara i skönhetsvärlden, utan för hela världen.


aveda
Phomollient - Styling Foam