Borstkit för hud och ögon - 2 hudborstar + 3 ögonborstar
*Endast för Kundklubb-medlemmar vid köp över 1200 kr på sephora.se och i Sephora appen. Gäller t.o.m. 16.11.2025 eller så långt lagret räcker. Gäller inte Norge, Finland eller Click & Collect.
-
Beskrivning
Läs merDetta set innehåller :
Foundationborste (1 st)
Puderborste (1 st)
Platt borste för ögonskugga (1 st)
Borste för globlinjen (1 st)
Snedskuren borste (1 st)
Allt du behöver för hy och ögon i en och samma sminkborstväska.
5 must-have borstar i exklusiv design
Återupptäck borstarna i serien Les Essentiels SEPHORA COLLECTION i en exklusiv design. Med rosa handtag prydda med grangröna prickar ger de din sminkrutin den festliga detalj den förtjänar. Borsten är tillverkad av veganska fibrer (1) och efterliknar naturborstens mjukhet och precision för intuitiv användning. Allt du behöver för att applicera foundation, pudra ansiktet och markera ögonen. Sminkborstväskan för alla sminkfantaster.Bonus : ett silikonfodral för att ta med dina borstar på resan
Överraskningen som sätter ett leende på läpparna när du packar upp ? Denna uppsättning med 5 sminkborstar levereras med ett rosa förvaringsfodral i silikon. Den är oumbärlig för att skydda borsthåren från damm och friktion, så att du kan ta med dem vart du än går utan bekymmer. Och med sin vackra dekorativa gröna pom-pom blir den garanterat en favorit. Ta med dig den fina väskan vart du än går för att ha alla dina viktiga saker nära till hands.Fördelar med detta borstkit från SEPHORA COLLECTION
- 2 hudborstar + 3 ögonborstar i standardstorlek.
- Samma kvalitet som Les Essentiels-serien, men med en ny look i begränsad upplaga.
- Ultramjuka veganska fibrer (1).
- Med ett förvaringsfodral dekorerat med en grön pom-pom.
- Presentetiketten i kartong kommer från hållbart förvaltade skogar.(1) Tillverkad av syntetfibrer, utan ingredienser av animaliskt ursprung.
Produktkod: 740789
EU-ansvarig kontakt :
Tillverkarkontakt :
- Användning
- Formula
- Ingredienser
Sephora Collection erbjuder en mängd spännande produkter, texturer och färger. Våra produkter är både lättillgängliga och generösa samt följer de senaste trenderna och står för hög kvalité. Känn dig fri att skapa och uppdatera din egen look närhelst du har lust!
sephora collection
Borstkit för hud och ögon - 2 hudborstar + 3 ögonborstar
love them
I love this brush set it's well made and full size the case is easy to use and cute and the brushes are well made and the brush heads hairs don't fall out.
Rekommenderar den här produkten: Ja
Recensionen publicerades ursprungligen den sephora.com