Take It All Off - Remover
Charlotte Tilbury har förenklat Take It All Off-rutinen med sin tvåfas-remover för ögon, fransar och
...
Ta reda på mer
199,00 KR
(1)
Nyhet
775750
-
Beskrivning
Charlotte Tilbury har förenklat Take It All Off-rutinen med sin tvåfas-remover för ögon, fransar och läppar! Upptäck den innovativa, fuktgivande formulan gjord på lugnande extrakt av kamomill och euphrasia som varsamt löser upp och avlägsnar vattenfast och långtidsverkande makeup. Bara skaka, blötlägg och låt den glida på huden!
Det som gör den magisk:
- Charlottes enkla tvåfas-remover för ögon + läppar + fransar
- Nytt! Kamomill - Lugnande extrakt för behandling av ögonfransar och läppar
- Nytt! Euphrasia - Lugnande effekt för att återuppliva trötta ögon med fingertoppskänsla
- Mjukgörande ester - För rengjord, regenererad och återfuktad hud med en lätt, matt finish.
- Kokosnötsderivat - Utvinns ur naturlig kokosolja för behandling av ögonfransar och läppar.
- Glukos - Bidrar till att avlägsna smink som sitter kvar länge och lämnar huden återställd. Lämplig för känsliga ögon och bärare av kontaktlinser** ** 30 personer testade den under 8 dagarProduktkod: 775750
EU-ansvarig kontakt :
Tillverkarkontakt :
- Användning
- Testresultat
- Formula
- Ingredienser
Charlotte Tilbury är medlem i den brittiska ordern Brittiska väldet och tillika grundare av det prisbelönta varumärket, stjärnsminkare och expert inom ansiktsvård och skapare av innovativa parfymer!


charlotte tilbury
Take It All Off - Remover