The Wet Detangler Rosebud
-
Beskrivning
Precis när du trodde att Wet Detangler inte kunde bli vackrare finns den nu i en söt rosa färg. Den här pastellfärgade hårborsten får oss att drömma om fräscha, blommiga vårmorgnar.
Wet Detangler är den idealiska hårborsten för alla hårtyper. Med 325 piggar i två nivåer böjs hårborsten försiktigt (men säkert) över trassel, knutar och sårbara lockar. På så sätt blir håret snabbt och skonsamt rakt med mindre slitage. Den är perfekt för duschen med sitt ergonomiskt utformade handtag, och du kan också använda den för att dra schampo och balsam jämnt genom håret. -
Användning
Applicera i vått hår i eller utanför duschen.
Börja med att kamma ut håret i topparna först i sektioner och arbeta dig uppåt tills du enkelt kan borsta från rot till toppar.
Borsta med nedåtgående rörelser, följ huvudets form.
Perfekt att använda i badet med schampo, balsam eller masker. -
Ingredienser
PP & TPEE
Shaun P Tangle Teezer, är en banbrytande hårborste som gör sig av med trassligt hår. En Innovativ design som levererar en ny form av hårborstning med hjälp av en ny patenterade teknologi på borsttaggarna. Taggarna på borsten rör sig genom trasslet utan att den drar eller fastnar i håret. Varje hårstrå lämnas slät, friskt och glänsande. Du är bara en Tangle Teezer bort från att ha ett fantastiskt Hallelujah hår!
