The Water Cream - Lätt porförfinande återfuktande kräm i resestorlek
*Erbjudandet gäller från den 17.04.2026 till och med den 19.04.2026 på produkter från sidan ”Member Deal” på sephora.se samt i Sephora Sverige-appen. Medlemmar med White-status får 20 % rabatt vid köp av minst två hudvårdsprodukter. Medlemmar med Black-status får 25 % rabatt vid köp av minst två hudvårdsprodukter. Erbjudandet kan inte kombineras med andra rabatter eller kampanjer.
-
Beskrivning
Läs merUpptäck den prisbelönta Water Cream i resestorlek. Denna prisbelönta oljefria gelkräm är kliniskt bevisad att ge tre gånger mer fukt omedelbart*, samtidigt som den förfinar tilltäppta porer och jämnar ut hudstrukturen med ett alternativ till BHA. Den unika, vattenfyllda strukturen fräschar upp huden samtidigt som den återställer lyster.
*Baserat på en bio-instrumenteringsstudie med 30 deltagare.
\Förfinar porer och jämnar ut hudstrukturen på en vecka**
Denna icke-komedogena fuktighetskräm är idealisk för kombinerad till fet hy och innehåller ett porförbättrande BHA-alternativ som avlägsnar döda hudceller och ger en slät och klar hy.
The Water Cream erbjuder tre gånger mer fukt direkt* med sin multimolekylära, glycerinrika vattenstruktur och ökar hudens återfuktning med 209 % omedelbart efter applicering. Den förbättrar barriärfunktionen så att huden hålls återfuktad i 24 timmar*.
Förbättrar lyster och lugnar
The Water Cream är rik på antioxidanter från vildros och hjärtblad (ett alternativ till azelainsyra) och förbättrar lyster och dämpar synlig rodnad.Produktkod: 774294
EU-ansvarig kontakt :
Tillverkarkontakt :
- Användning
- Testresultat
- Formula
- Ingredienser
Vicky Tsai grundade Tatcha efter att ha upptäckt en kultur av harmoni, skönhet och välbefinnande i Kyoto som återbalanserade hennes hud. I samarbete med ett begåvat team i Japan har hon skapat japanska hudvårdsprodukter som ger näring åt både hud och själ.
tatcha
The Water Cream - Lätt porförfinande återfuktande kräm i resestorlek