The Ritual of Sakura - Mist för hår och kropp
*Erbjudandet gäller endast den 8 september 2025 och så länge lagret räcker, vid köp för minst 1150 kr i Sephora Sveriges app med koden APPWEEK. Click & Collect-beställningar samt beställningar till Norge eller Finland är exkluderade.
-
Beskrivning
Njut från topp till tå med denna doftmist för hår och kropp i kollektionen The Ritual of Sakura. Formulan utan alkohol är berikad med den regenererande doften av körsbärsblomma och rismjölk.Den passar känslig hud och ger inga fläckar på textilier. Upptäck den delikata, blommiga doften från Ritual of Sakura med sin utsökt mjuka och underbart avkopplande doft.
The Ritual of Sakura är inspirerad av den japanska Hanami-ritualen och uppmuntrar dig att upptäcka det vackra i varje ögonblick.
Doft:
Denna blommiga doft kombinerar de söta dofterna av rismjölk och körsbärsblomma, vilket ger en utsökt subtil och krämig doft.
Vegan : Produkter tillverkade med ingredienser med naturligt ursprung.
Produktkod: 787327
EU-ansvarig kontakt :
Tillverkarkontakt :
- Användning
- Formula
- Ingredienser
De finns överallt, när som helst, varje enskild dag, de bara väntar på att upptäckas och är otåliga att få dela med sig av sin inre skönhet. De är de stunder som verkar vara meningslösa och som vi oftast bara missar.


rituals
The Ritual of Sakura - Mist för hår och kropp