• Nyhet

Powder Brush - Vinklad puderborste

489,00 kr

Köp nu, betala om 30 dagar med Klarna faktura

1 styck

  • Beskrivning



    En vinklad, kupolformad borste med ultramjuka veganska strån, speciellt utformad för att enkelt ta upp löst och pressat puder. Formen är speciellt utvecklad för att sudda och fixera makeup under ögonen, eller för att mjukt tona ut rouge och solpuder.

    Den består av ultralyxiga syntetiska fibrer för att enkelt ta upp alla puderformulor, och dess mjuka, vinklade och kupolformade spets gör det möjligt att med precision fixera makeupen under ögonen. Borstens fylliga och ultramjuka huvud tonar ut solpuder, blush eller fixeringspuder på kinderna eller större partier i ansiktet, för en felfri finish.

    Borste - formula: Alla formulor

    Täckning borste: Byggbar

    Borstskaftets längd: 15 cm

    Typ av borst: Syntetiska

    Ingrediensinformation: Tillverkad av 100 % ultralyxiga syntetiska fibrer

    För att upptäcka våra Clean at Sephora-policyer, klicka på här

    Vegan : Produkter tillverkade med ingredienser med naturligt ursprung.

Produktrecensioner

(0 produktrecensioner)

Alla (0)

(0)

(0)

(0)

(0)

(0)

Villkor för publicering av recensioner

Denna produkt har inga recensioner än.

Lämna min recension

UPPTÄCK MÄRKET
HAUS LABS

Välkommen till skärningspunkten mellan konst och vetenskap. Haus Labs av Lady Gaga är ett veganskt och cruelty free kosmetikamärke som syftar till att sprida vänlighet, mod och kreativitet genom högteknologiskt, högpigmenterande smink av hög prestanda.

Upptäck HAUS LABS