Natural Moisturizing Factors + Beta Glucan - Moisturizing gel
Välj en storlek (2)
*Gäller vid köp över 750 kr på sephora.se och i Sephora appen. Gäller t.o.m. 15.07.2025 eller så långt lagret räcker. Gäller inte Norge, Finland eller Click & Collect.
-
Beskrivning
Natural Moisturising Factors + Beta Glucan en lätt fuktgivande formula baserad på aminosyror, fosfolipider och beta-glukan.
En lättviktig gelfuktkräm som är utformad för att återfukta huden hela dagen med bara en applicering. Dess formula baserad på naturliga fuktgivande faktorer, betaglukan och ceramider hjälper till att stärka hudbarriären.
Passar alla hudtyper, även känslig hud. Dess lätta geltextur är särskilt lämplig för fet och kombinerad hud.Vegan : Produkter tillverkade med ingredienser med naturligt ursprung.
Produktkod: 666713
EU-ansvarig kontakt :
Tillverkarkontakt :
- Användning
- Ingredienser
The Ordinary är en serie produkter som är under ständig utveckling och framtagna för att sätta fokus på prissättning och ärlig kommunikation i hudvård. Varumärket skapades för att hylla integritet i sin mest ödmjuka och sanna form med ett löfte att vara banbrytande, inte i teknologierna de använder i serien, utan med sin ärlighet och integritet.


the ordinary
Natural Moisturizing Factors + Beta Glucan - Moisturizing gel