RITUALSThe Ritual of Yozakura - Mist för hår och kropp
The Ritual of Yozakura - Mist för hår och kropp
279,00 KR
Köp nu, betala om 30 dagar med Klarna faktura
RITUALS
The Ritual of Yozakura - Mist för hår och kropp
- 279,00 kr
50 ml558,00 kr / 100g
Hemleverans eller utlämningsställe
Få ditt paket tidigast den 9 november
På lager
Köp och hämta i butik efter 2 timmar *
Ej tillgänglig
Beskrivning
Upptäck den förtrollande hår- och kroppsmisten The Ritual of Yozakura, med extrakt av Yoshino-körsbär och svart ris, utformad för att förfina både hår och hud. Låt dig förföras av de ljuvliga noterna av vita blommor och ambradoftande vanilj, för blommiga och fruktiga inslag som väcker dina sinnen. Denna alkoholfria formula är perfekt för känslig hud, färgar inte av sig på textilier och tämjer flygiga hårstrån.
På RITUALS har vi åtagit oss att erbjuda produkter av högsta kvalitet till ett överkomligt pris. Kropps- och hårmisten Ritual of Yozakura är ett perfekt exempel på vårt engagemang för välbefinnande och hållbarhet. Njut av denna sensoriska ritual som bjuder in dig till en stunds avkoppling och personlig omvårdnad, samtidigt som du respekterar miljön.
• Perfekt för hår och kropp
• Alkoholfri och lämplig för känslig hud
• Noter av vita blommor, ambradoftande vanilj och fruktiga, blommiga inslag- Njut av den blommiga doften från kollektionen The Ritual of Yozakura.
Den kompletta ritualen:
Steg 1 - Tvätta dig - Duschgel
Lägg bara en liten mängd i handen och se hur gelen omvandlas till en fyllig och lyxig mousse. Njut av den rikliga och rogivande moussen när den kommer i kontakt med vattnet.
Steg 2 - Exfoliering - Peeling
Massera in kroppspeelingen på fuktig hud. Skölj av med ljummet vatten. För bästa resultat, använd den 1-2 gånger i veckan. Anpassa användningen efter din hudtyp.
Steg 3 - Återfukta - Kroppskräm
När du har tvättat och peelat dig är det viktigt att applicera en rik kroppskräm medan huden fortfarande är fuktig, för bättre återfuktning.
Steg 4 - Doft - Mist för hår och kropp
Spreja lätt över hår, hud eller kläder så doftar du gott från topp till tå. Produkten innehåller ingen alkohol och kvarlämnar inga fläckar. - YOSHINO-KÖRSBÄRSBLOMMA
Denna ingrediens utvinns ur Yoshino-körsbärsblommor och hjälper till att ge näring och skydda huden för en fräsch, revitaliserande effekt. - Aqua/Water, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum/Fragrance, Prunus Yedoensis Leaf Extract, Phenoxyethanol, Linalool, Benzyl Salicylate, Ethylhexylglycerin, Hexyl Cinnamal, Coumarin, Limonene, Geraniol, Butylene Glycol, Sodium Hydroxide, Citronellol.
Ingrediensförteckningarna för produkterna uppdateras regelbundet. Innan du använder produkten bör du läsa ingrediensförteckningen på förpackningen för att försäkra dig om att ingredienserna är lämpliga för just dig.






























