Skin Fetish: Divine Blush
*Gäller vid köp över 750 kr på sephora.se och i Sephora appen. Gäller t.o.m. 15.07.2025 eller så långt lagret räcker. Gäller inte Norge, Finland eller Click & Collect.
-
Beskrivning
Detta puderrouge är lika lent som ett blomblad och kan enkelt tonas ner till en luftig och sammetslen finish.
Detta sammmetslena puderrouge i justerbara färger ger ett jämnt och perfekt resultat.
Appliceras efter underlagskrämen (foundation) för en stark pigmentering eller efter pudret för ett mer nedtonat resultat.
Rouget finns i en rad livfulla och moderna nyanser, och var och en av dem är framställda av experter för att framhäva alla hudfärger.Produktkod: 564818
EU-ansvarig kontakt :
Tillverkarkontakt :
- Användning
- Ingredienser
Detta är sminkets guldålder. PAT MCGRATH LABS är min Gyllene Revolution. Hela planeten är lika kosmetisk besatt som jag alltid har varit. Makeup är en rörelse. Makeup är fascinerande. Makeup är viktigt. Mantra-esque, tre ord har upprepas om och om igen i mitt sinne ända sedan jag var ung. Besatthet. Inspiration. Missbruk


pat mcgrath labs
Skin Fetish: Divine Blush