• Nyhet

Rare Beginnings - Eau de Parfum

959,00 kr

Köp nu, betala om 30 dagar med Klarna faktura

50 ml

RARE BEAUTY

Rare Beginnings - Eau de Parfum

959,00 kr

50 ml

Fri frakt till upphämtningsställe

Få ditt paket tidigast den 7 augusti

På lager


Köp och hämta i butik efter 2 timmar *

Ej tillgänglig


  • Beskrivning

    Fruktig, blommig och med en krämig sötma. Inspirerad av nystarter – denna parfym sitter, med livliga noter av päron, följda av gardenia och jasmin, och av varm vanilj, kvar på huden i upp till 12 timmar. Kombinera den med Rare Fragrance Layering Balms för att anpassa din doft.

    OM FLASKAN:
    Noggrant utformad för att vara tillgänglig – denna flaska har utvecklats i samarbete med certifierade handterapeuter och förpackningsingenjörer för en enklare användning än traditionella flaskor och pumpar.

    OM PARFYMEN:
    ”Jag försöker se varje dag och varje ögonblick som en ny möjlighet. Det finns alltid något vackert som väntar. Jag ville att den här parfymen skulle fånga denna känsla av möjlighet, så ljus och mjuk.” – Selena Gomez

    DOFTFAMILJ: Blomdoft

    TYP AV DOFT: Blommig och fruktig

    HUVUDNOTER: Päronnektar, gardenia, vaniljstång

Produktrecensioner

(0 produktrecensioner)

Alla (0)

(0)

(0)

(0)

(0)

(0)

Villkor för publicering av recensioner

Denna produkt har inga recensioner än.

Lämna min recension

UPPTÄCK MÄRKET
RARE BEAUTY

Selena Gomez står bakom varumärket, Rare Beauty, som utmanar den orealistiska standarden för perfektion som finns i skönhetsvärlden idag. Rare Beauty är utformad så att du kan uttrycka dig precis som du är, varje dag. Rare Beauty's feel-good formula är luftig och andningsbar och appliceras enkelt med uppbyggnadsbar täckning och en fräsch finish, så att du alltid ser ut som dig själv.

Upptäck

Till exempel: namn@exempel.com